Shared posts

09 Jan 16:58

«وای چقدر مستم من» (۲ بار)

by لوا زند

من به دیوار تکیه داده بودم و داشتم از رقص بقیه لذت می‌بردم. البته سعی می‌کردم ذهنم را خاموش کنم که چطور با آهنگی که ریتمش هست «حالم بده» می‌شود اینطور خوشحال بود و رقصید، اما هی یادم می‌آمد که ریتم، مادر جان، ریتم مهم است نه لیریکس. بعد آمد گفت چرا نمی‌رقصی. گفتم من رقص بلد نیستم. گفت بیااا بابا. حالا ناز نکن. به من بر خورد. یعنی وقتی به من می‌گویند بیا برقص و ناز نکن، انگار کور باشم و بیایند بگویند حالا ناز نکن! ببین! انگار «ناتوانی» آدم را دست کم می‌گیرند.

سعی کردم با بولدوزر از رویش رد نشوم و باز هم بگویم ناز نمی‌کنم. بلد نیستم. اصرار کرد. گفتم ببین، من هم دلم می‌خواهد جزو آن دسته باشم که اول می‌گویند بلد نیستند ولی بعد از لیلا فروهر هم بهتر می‌رقصند. یعنی واقعا دلم می‌خواستم باشم. حتی رفتم کلاس رقص. سه ترم در کالج کلاس رقص برداشتم. در همه کلاس‌ها هم -مثل کلاس والیبال- آخرش مرا فرستادند با دیوار تمرین کنم. خواهرم هم خیلی تلاش کرد. اما نشد. حسین فکر می‌کند من «تون دف» هستم و برای همین است که نمی‌توانم دست و پایم را با ریتم تکان دهم یا ریتم هیچ آهنگی را درست بگیرم. کلاس دوم راهنمایی که بودم مرا از گروه سرود مدرسه اخراج کردند. چون آقایی که ارگ می‌زد هی می‌گفت یکی خارج می‌خواند و همه کار را خراب می‌کند. بعد مجبورمان کرد تک تک بخوانیم و خب من از گروه اخراج شدم. مدیرمان خیلی تلاش کرد که من برگردم و فقط لب بزنم، اما من گفتم نه خیر! بروید بدون من در مسابقات استانی شرکت کنید! بعد از آن من هیچ وقت حتی در حمام هم آواز نخواندم. همین شب یلدا، بچه‌ها اصرار کردند که بخوان! گفتم خجالت بکشید بروید خودتان را مسخره کنید! یعنی جدی جدی وقتی به من می‌گویند برقص یا بخوان،‌ فکر می‌کنم دارند یک انسان فلج یا کور را مسخره می‌کنند. می‌دانم که تعداد نازکنندگان عالم هم در این زمینه‌ها زیاد است، اما خب برای من مسئله جدی است. من رقص بلد نیستم.

خیلی تلاش کردم همه این‌ها را وسط آهنگ آقای امیر تتلو برای این دوستمان توضیح دهم. گفتم من تکلیفم با مهمانی رقصی معلوم نیست. یعنی هست. اگر دست خودم باشد نمی‌روم. اگر بروم باید خیلی الکل بخورم که «ناتوانی» ام یادم برود و بتوانم بروم دست و پایم را که در موقع رقص هر کدام سه متر کش می‌آیند را تکان بدهم. اما خب این‌ها دوست‌هایم هستند و من دلم می‌خواهد بیایم ببینمشان. گفت خب پس چیکار می‌کنی در مهمانی‌های رقص؟ گفتم میروم بیرون با جماعت دوودی معاشرت می‌کنم اما الان مثل سگ هوا سرد است و من دلم نمی‌خواهد بروم بیرون. مست هم نمی‌شوم چون باید یک ساعت دیگر رانندگی کنم و خانه‌ام در روستای پینول است و هیچ تاکسی به آنجا نمی‌رود (اگر برود هم پولش می‌شود سیصد دلار و من ندارم که بدهم.) یعنی خیلی جریان پیچیده است.

یک سری تکان داد که فکر کنم منظورش این بود که تو دیگه کی هستی عوضی و رفت قاطی جماعت شد که حالا داشتند داد می‌زدند وای چقدر مستم من.

30 Nov 21:16

طرز تهیه عرق کشمش (سگی)

by ایران کوکتل

فرستنده: شری

روش ساخت ودکا یا همون عرق سگی رو اینجا می گم که خودم سالها ساختم و الکلش بین ۴۰ تا ۴۵ درصد میشه.

برای ساخت از کشمش درجه ۳ استفاده کنید یعنی کشمشی که از انگور کشمشی ساخته میشه و وقتی از بازار می گیری کشمشها بهم چسبیده است این نوع کشمش هم خوب تخمیر میشه و هم ارزون ترین کشمش در بازاره.

بعد کشمشها رو تمیز کنید و چوبهاش رو بگیرید. البته نیازی به گرفتن دمهای کشمش نیست. به ازای هر کیلو کشمش ۳ لیتر آب اضافه کنید و اونارو در داخل دبه پلاستیکی که که در بازار فراوونه بریزید. سعی کنید یک سوم دبه خالی باشه. در دبه رو محکم ببندید و اگه خواستید زود برسه در جای گرم مثل پشت بخاری یا شوفاژ بزارید.

کشمشها بعد از دو سه روز آب جمع می کنند و مثل انگور میشند و از پایین دبه به بالای دبه میان. بعد دو سه روز کشمشها رو پنجه بزنید تا بترکند در هنگام ترکیدن متوجه می شوید که گاز جمع کردند. طوری اونا رو پنجه بزنید که تبدیل به تفاله بشند. هر روز دو سه بار در دبه رو باز کنید و مایع رو بهم بزنید. از روز دوم که تخمیر شدت می گیره شما بوی خوش الکل رو استشمام خواهید کرد.

بعد از گذشت چند روز متوجه ته نشین شدن تفاله ها می شوید و بعد از ۱۲ تا ۱۴ روز وقتی از پهلو به دبه نگاه کنید، خواهید دید که تفاله ها کاملا ته نشین شده اند. وقتی در دبه رو باز کنید آب خوشرنگی روی اون جمع شده. حالا محصول شما رسیده و آماده عرق گیری است.
برای عرق گیری می توانید از یک ظرف زودپز استفاده کنید. به این صورت که یه سوراخ اون رو پاچسب یا گچ مسدود کنید و سوراخ دیگر رو به شلنگی به طول سه چهار متر وصل کنید. شلنگش رو می تونین از ابزار فروشیها تهیه کنید (از شلنگ آب قطرش کمتر باشه).

روشی که من استفاده می کنم به این صورته که شلنگ رو می برم داخل سینک ظرفشویی می ذارم و چند تا پیچ میدم و روش آجر می ذارم و راه آب سینک رو می بندم و آب یخ رو باز می کنم و پر می کنم طوری که شلنگ کاملا زیر آب بره.

زیر زودپز رو روشن کنید و دما رو طوری تنظیم می کنیم که مایع نجوشد (توجه داشته باشین که دمای تقطیر الکل ۷۰ درجه است و اگه زودپز بجوشد همراه با الکل آب هم بیرون میاد و ودکا ما درصد الکلش میاد پایین).

سپس سر شلنگ پایین سینک رو زمین میذاریم و اون رو داخل یه شیشه خالی قرار می دیم .پس از داغ شدن زود پز الکل قطره قطره داخل شیشه میریزه.

دو تا نکته هم در آخر اضافه کنم. اول اینکه هر کیلو کشمش تقریبا ۲ تا شیشه نوشابه ۳۰۰ سیسی عرق میده یعنی اگه زودپز شما ۱ لیتر محصول خام داشت پس از گرفتن دو تا شیشه نوشابه باید گاز رو خاموش کنید و در زودپز رو باز کنید و اونو دور بریزید و با یه لیتر دیگه از محصول خام همین عمل رو تکرار کنید.

دوم اینکه آب داخل سینک بعد از مدتی داغ میشه و باید مرتبا آب سینک رو خالی کنید و اونو با آب سرد پر کنید.

امیدوارم کامل توضیح داده باشم. موفق باشید و لذت ببرید

The post طرز تهیه عرق کشمش (سگی) appeared first on Iran Cocktail.

22 Jul 14:19

عکس: کنایه دختران ایرانی حاضر در استادیوم مسابقات والیبال در ایتالیا به سانسورهای تلویزیون

by استخدام نیوز:

    آخرین مهلت:1393/5/31
استخدام نیوز -کنایه دختران ایرانی حاضر در استادیوم مسابقات لیگ جهانی والیبال در ایتالیا به سانسور های تلویزیون ایران              
استخدام
01 Dec 17:29

amazing

amazing
01 Dec 17:29

Photo