Shared posts

07 May 10:07

بررسی بروزرسانی جدید ویندوز 8.1: این بروزرسانی ذهنیت شما را نسبت به ویندوز 8 تغییر خواهد داد

by no-spam@zoomit.ir (آرش شیرخورشیدی)
Microsoft Windows 8.1 Update

با عرضه‌ی دومین نسخه‌ی اساسی از خانواده‌ی ویندوز 8 مایکروسافت که بروزرسانی ویندوز 8.1 نامیده می‌شود، ردموندی‌ها بالاخره آلزایمر تاریخی خود را به دست فراموشی سپرده و مجدداً به خاطر آوردند که هنوز هم طیف گسترده‌ای از کاربران کامپیوترهای شخصی همچنان از مانیتور، ماوس و کیبورد استفاده می‌کنند. قطعاً طیف گسترده‌ای از افراد تاکنون بخت کار‌کردن با جدیدترین سیستم‌عامل مایکروسافت در دستگاه‌های تمام لمسی و هیبریدی را نیافته و همچنان به شکل کلاسیک با کامپیوتر کار می‌کنند. نسخه‌ی جدید ویندوز 8.1 آمده تا بخش زیادی از مشکلات ویندوز را به زباله‌دان تاریخ فناوری بریزد و تجربه‌ای جدید و مورد‌پسند را برای کاربران به ارمغان بیاورد. با زومیت در ادامه در بررسی ویژگی‌های بروزرسانی جدید ویندوز 8.1 همراه باشید.

17 Dec 04:30

خلاقیت اندرویدی: «گزینه مناسب در زمان مناسب» + فیلم

by info@tabnak.ir
این روزها هرچند عنوان «گوشی هوشمند» تقریبا به یک عنوان جامع و فراگیر برای انواع گوشی های تلفن همراه در بازار تبدیل شده است، و کمتر کسی به معنی نهفته در پشت آن توجه میکند، اما واقعیت آن است که برخورد با برخی نرم افزارهای طراحی شده برای این گوشی ها است که میتواند واقعیت «هوشمندی» آنها را به یاد کاربران بیندازد. این نرم افزار یکی از همین نمونه های به تمام معنی هوشمند است.

خلاقیت اندرویدی: «گزینه مناسب در زمان مناسب» + فیلم
این روزها هرچند عنوان «گوشی هوشمند» تقریبا به یک عنوان جامع و فراگیر برای انواع گوشی های تلفن همراه در بازار تبدیل شده است، و کمتر کسی به معنی نهفته در پشت آن توجه میکند، اما واقعیت آن است که برخورد با برخی نرم افزارهای طراحی شده برای این گوشی ها است که میتواند واقعیت «هوشمندی» آنها را به یاد کاربران بیندازد. این نرم افزار یکی از همین نمونه های به تمام معنی هوشمند است.

به گزارش «تابناک» گوشی های هوشمند امروزه به یکی از مهمترین وسایل و ابزار برای کاربران، نه تنها در حوزه ارتباطات مخابراتی بلکه حتی در حوزه امور شخصی و کسب و کار تبدیل شده اند و شاید بتوان به جرات گفت که همراه «همیشگی» و «هوشمند» کاربران، امروزه میتواند به عنوان عضوی غیر ارگانیک از بدن آنها تعبیر شود.

در همین حال افزایش نرم افزارهای مرتبط با نیاز کاربران که به آنها این امکان را میدهد که تا حد ممکن از قابلیت های این عضو جدید خود استفاده کنند، منجر به آن شده است که بخش مهمی از فعالیت ها و رفتارهای روزمره کاربران وابستگی مستقیمی به رجوع به تلف هوشمند و استفاده از آن داشته باشد. این امر به خصوص با افزایش سرعت ضریب نفوذ اینترنت برای تلفن های همراه همبستگی مستقیم دارد.

به همین منظور است که اکنون رقابتی داغ در بازار نرم افزارهای موبایل بر سر تولید آخرین خلاقیت ها برای پاسخگویی به نیاز کاربران و با استفاده از قابلیت «هوشمندی» تلفن های همراه در جریان است. رقابتی که گاه کاهی از درون آن شاهد سر بلند کردن نرم افزارهایی هستیم که با ایده هایی ساده اما خلاقانه، این «هوشمندی» را هرچه بیشتر به رخ میکشند.

نرم افزار تازه تولید شده Cover یکی از همین نمونه ها است که سوی دیگری از هوشمندی گوشی های تلفن همراه را نشان میدهد. این نرم افزار در واقع یک نرم افزار Lock Screen است که کار اصلی آن قرار دادن و پیشنهاد «گزینه مناسب در زمان مناسب» است:

خلاقیت اندرویدی: «گزینه مناسب در زمان مناسب» + فیلم

به عبارت روشنتر این نرم افزار با در نظر گرفتن زمان و مکان شما، به شکل خودکار اقدام به در اختیار گذاشتن نرم افزارها و اطلاعاتی که شما بسته به موقعیت خود نیازمند آنها هستید، میکند. شما چه در منزل، محل کار یا حتی حین رانندگی باشید، این نرم افزار گزینه های مرتبط با موقعیت شما را در صفحه اصلی گوشی شما قرار میدهد که به سهولت بتوانید به آنها دسترسی داشته باشد:


ایده بسیار ساده و در عین حال کاملا خلاقانه است. این نرم افزار بعد از نصب شدن بر روی گوشی شما، به دقت زمان و نوع فعالیت شما را در نر میگیرد و برنامه هایی را که شما با آنها در آن زمان و موقعیت سر و کار دارید را رصد میکند و از شما میخواهد که برایش توضیح دهید که ترجیح میدهید از کدام برنامه در آن زمان و موقعیت خاص استفاده کنید.

سپس این نرم افزار اقدام به ایجاد یک Lock Screen (صفحه ای که بعد از قفل کردن گوشی بر روی گوشی نمایش داده میشود) شخصی شده با آیکون و دسترسی به این نرم افزارها – بنا به موقعیت شما – میکند.

برای مثال ممکن است شما در محل کار خود از برنامه هایی نظیر Gmail یا تقویم و برنامه های Office استفاده کنید. در حین رانندگی نیازمند برنامه GPS یا پخش موزیک و مانند آن باشید و در منزل نیز برنامه های مربوط به شبکه های اجتماعی، ریموت کنترل ها و بازی ها باشید. این نرم افزار همه اینها را به شکل خودکار و هوشمند در صفحه Lock Screen شما نمایش خواهد داد.

البته کار این نرم افزار به همین جا ختم نمیشود. این نرم افزار این قابلیت را دارد که به شکل کاملا دلخواه، گزینه ها و برنامه های مورد علاقه و استفاده خود، مانند دوربین را نیز به صفحه قفل گوشی اضافه کنید. ضمن آنکه باید یاد آور شد که زمانی که قفل گوشی خود را باز کنید، به صفحه اصلی با همان تنظیمات پیش فرض که برای گوشی خود در نظر آورده اید باز خواهید گشت و این نرم افزار هیچ تغییری در تنظیمات دلخواه شما برای گوشی تان ایجاد نمیکند.

همچنین نکته جالبتر آن است که این نرم افزار به شما این امکان را میدهد که به سرعت به نرم افزارهایی که آیکون آنها در صفحه Lock Screen مستقر شده، دسترسی مستقیم داشته باشید. به این معنی که برای مثال اگر میخواهید بدانید که ایمیل جدیدی برای شما رسیده است یا خیر، کافی است با نگه داشتن آیکون این نرم افزار آن را از جای خود بیرون کشیده و رها کنید. در این صورت مستقیما به Inbox جی میل خواهید رفت!

در نهایت اینکه Cover توانسته است یک ایده خلاقانه و بسیار ساده را برای نزدیک کردن هرچه بیشتر گوشی های هوشمند به معنی و قابلیت نهفته در پشت آنها به کار برد و گوشی های هوشمند را به یک دستیار همیشه حاضر تبدیل کند. فیلم زیر چگونگی نحوه کار این نرم افزار را به خوبی نشان میدهد:

دانلود نرم افزار با لینک مستقیم

دانلود


17 Dec 04:22

10 مسکن طبیعی درد

by info@tabnak.ir
با وجودی که این روزها مصرف قرص‌های مسکن برای کاهش دردهای مزمن افزایش چشمگیری پیدا کرده اما این داروها گاهی اعتیاد‌آور هستند و معمولا نیز مصرف زیاد آنها عوارض جانبی به دنبال دارد.

به گزارش ایسنا، «جیمز اِن. دیلارد»، نویسنده مقاله «چاره دردهای مزمن» می‌گوید: برخی از قرص‌های مسکن نمی‌توانند عامل دقیق بروز درد را حذف کنند. همچنین مهم نیست پزشکان چقدر داروی مناسبی را برای کاهش درد تجویز کنند چون به هر حال افرادی که از دردهای مزمن رنج می‌برند به طور کامل تسکین نمی‌یابند.

به گزارش پریونشن، دیلارد همچنین اظهار داشت: برای کاهش درد جایگزین‌های مناسب و طبیعی برای مسکن‌های شیمیایی وجود دارند که می‌توان آنها را در آشپزخانه هر خانه‌ای پیدا کرد. برخی انواع مواد خوراکی از طریق مبارزه با التهاب، مسدود ساختن سیگنال‌های درد و حتی درمان بیماری‌های نهفته قادرند درد را از بین ببرند که برخی از انواع موثر آنها عبارتند از:

1- گیلاس: ترکیب‌های موجود در گیلاس با نام «آنتوسیانین» در واقع آنتی‌اکسیدان‌های قوی هستند که به دو طریق شدت درد را کاهش می‌دهند. این ترکیب‌ها با متوقف کردن پیشرفت التهاب و نیز با از بین بردن آنزیم‌های درد مانند مسکن‌های آسپرین و ناپروکسن عمل می‌کند و در تسکین درد نقش دارند. نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد افرادی که هنگام مصرف صبحانه یک کاسه گیلاس بخورند، التهاب در بدن آنان 25 درصد کاهش می‌یابد.

2- زنجبیل: این گیاه ریشه‌ای و تند تسکین‌دهنده سنتی درد دل، رفع دریازدگی و حالت تهوع است. این گیاه که ویژگی آسپرین و ضدالتهابی دارد می‌تواند در تسکین دردهای ماهیچه‌ای، آرتریت و میگرن موثر باشد.

3- فلفل قرمز: این ادویه حاوی ترکیبی به نام «کاپسایسین» است که با تحریک کردن پایانه‌های اعصاب و کاهش ماده شیمیایی انتقال‌دهنده سیگنال‌های درد، نوعی مسکن موثر به حساب می‌آید.

4- گوشت ماهی: مصرف ماهی‌هایی که حاوی مقدار پایینی جیوه هستند و در عین حال حجم بالایی اسید چرب امگا-3 دارند در تسکین درد موثر است. امگا-3 در بهبود جریان خون و کاهش التهاب رگ‌های خونی و عصبی تاثیر دارد اما برای افزایش تاثیر آن لازم است از مکمل‌ها نیز استفاده شود.

5- زردچوبه: از این ادویه‌ سال‌هاست که برای کاهش درد و بهبود فرآیند گوارش غذا استفاده می‌شود اما طبق بررسی کارشناسان، زردچوبه خاصیت ضدالتهابی دارد، بدن را از تخریب بافتی و التهاب مفصل محافظت کرده و از عملکرد سلول‌های عصبی حمایت می‌کند.

6- ماست: حدود 20 درصد مردم آمریکا به سندرم روده تحریک‌پذیر مبتلا بوده و در نتیجه دل درد نیز در آنان شایع است. به گفته پزشکان در ماست چندین باکتری وجود دارد که در کاهش درد و التهاب موثر هستند.

7- قهوه: کافئین موجود در قهوه با تنگ کردن عروق خونی گشاد شده که بر اثر سردرد ملتهب می‌شوند از شدت درد می‌کاهد.

8- نعناع: این گیاه از جمله مواد خوراکی است که از گرفتگی ماهیچه‌ای پیشگیری کرده و به همین دلیل عرق نعناع در تسکین دل‌درد ناشی از سندرم روده تحریک‌پذیر استفاده می‌شود.

9- سویای سبز: در مطالعه‌ای که در دانشگاه اکلاهما انجام شد به گروهی از شرکت‌کنندگان 40 گرم پروتئین سویا و به گروه دیگر پروتئین حاوی شیر داده شد که در پایان مطالعه مشخص شد مصرف پروتئین سویا نسبت به پروتئین حاوی شیر خاصیت مسکنی بیشتری دارد.

10- آب میوه «قره قاط»: زخم‌های گوارشی ناشی از میکروبی موسوم به هلیکوباکتر پیلوری هستند که به بافت‌های حفاظت‌کننده جداره لوله گوارشی شامل معده یا روده کوچک حمله می‌کنند. آزمایش‌ها نشان می‌دهد که می‌توان با نوشیدن آب قره قاط از بروز آن پیشگیری کرد. همچنین لازم است این نوشیدنی به صورت 100 درصد طبیعی و بدون افزودن شکر مصرف شود زیرا در صورت شیرین شدن حالت التهاب‌آور پیدا می‌کند.
14 Dec 04:50

شوخی با جملات بزرگان

by negah3

شوخی با جملات بزرگان* بیل گیتس: اگر فقیر به دنیا آمده‌اید این اشتباه شما نیست، اما اگر فقیر بمیرید، این اشتباه شما است.

کتابگذار اعظم: اگر فقیر به دنیا آمده‌اید این اشتباه شما نیست، اما اگر فقیر بمیرید، مطمئن باشید با این نرخ تورم، یک قبر در دورافتاده‌ترین قبرستان هم نصیبتان نمی‌شود.

*سوآمی ویوکاندن: در یک روز، اگر شما با هیچ مشکلی مواجه نمی‌شوید، می توانید مطمئن باشید که در مسیر اشتباه حرکت می‌کنید. 

کتابگذار اعظم: در یک روز، اگر شما با هیچ مشکلی مواجه نمی‌شوید، می توانید مطمئن باشید که هنوز خواب تشریف دارید و در حال دیدن یک رؤیای فراموش نشدنی هستید.


 *ویلیام شکسپیر: سه جمله برای کسب موفقیت:
الف) بیشتر از دیگران بدانید.
ب) بیشتر از دیگران کار کنید.
ج) کمتر انتظار داشته باشید. 

کتابگذار اعظم: سه جمله برای کسب موفقیت:
الف) بیشتر از دیگران بخوابید.
ب) بیشتر از دیگران بخورید.
ج) کمتر از دیگران بخوانید.

 
*آلن استرایک: در این دنیا، خود را با کسی مقایسه نکنید، در این صورت به خودتان توهین کرده‌اید.

کتابگذار اعظم: در این دنیا، خود را با کسی مقایسه نکنید، در این صورت به دیگری توهین کرده‌اید.
 
*تونی بلر: برنده شدن همیشه به معنی اولین بودن نیست. برنده شدن به معنی انجام کار، بهتر از دفعات قبل است.

کتابگذار اعظم:برنده شدن همیشه به معنی اولین بودن نیست. برنده شدن به معنی لابی کردن موفقیت آمیز است.
 
*توماس ادیسون: من نمی‌گویم که ١٠٠٠ بار شکست خورده‌ام. من می‌گویم فهمیده‌ام ١٠٠٠ راه وجود دارد که می‌تواند باعث شکست شود.

کتابگذار اعظم: من نمی‌گویم که ١٠٠٠ بار شکست خورده‌ام. من می‌گویم فهمیده‌ام ١٠٠٠ راه وجود دارد که بتوانم شکست های خودم را در قالب موفقیت های تکرارنشدنی معرفی کنم!
 
*لئو تولستوی: هر کس به فکر تغییر جهان است. اما هیچ کس به فکر تغییر خویش نیست.

کتابگذار اعظم: هر کس به فکر تغییر جهان است بدانید یک مشایی در کنار خود دارد!
 
*آبراهام لینکلن: همه را باور کردن، خطرناک است. اما هیچکس را باور نکردن، خیلی خطرناک است.

کتابگذار اعظم: همه را باور کردن، خطرناک است. سعی کنید یکی یکی بشنوید و باور کنید!

*انیشتن: اگر کسی احساس کند که در زندگیش هیچ اشتباهی را نکرده است، به این معنی است که هیچ تلاشی در زندگی خود نکرده.

کتابگذار اعظم: اگر کسی احساس کند که در زندگیش هیچ اشتباهی را نکرده است، خیلی خدائیش دمش گرم است! ایول!

 
*چارلز: در زندگی خود هیچوقت چهار چیز را نشکنید: 
اعتماد، قول، ارتباط و قلب. شکسته شدن آنها صدائی ندارد ولی دردناک است.

کتابگذار اعظم: در زندگی خود هیچوقت چهار چیز را نشکنید: 
شیشه، جناق، جهیزیه همسر و سر همسایه. شکسته شدن آنها هم صدا دارد و هم دردناک است.

 
*مادر ترزا: اگر شروع به قضاوت مردم کنید، وقتی برای دوست داشتن آنها نخواهید داشت.

کتابگذار اعظم: اگر شروع به قضاوت مردم کنید، طبیعتا به یک طرف غش خواهید کرد و دیگر طرف حسابتان علی دایی است! 

30 Sep 16:33

گیفی: بانک تصاویر گیف

by علیرضا مجیدی

در سال‌های اخیر، استفاده از تصاویر متحرک گیف در فوروم‌ها و شبکه‌های اجتماعی به اوج رسیده است، این گیف‌ها با موضوعات مختلفی دارند که به محبوبیت یک کاربر، ایجاد یک جو شاد در اینترنت و یا رساندن و برجسته کردن و تأکید یک مطلب کمک زیاد می‌کنند.

البته استفاده افراطی از تصاویر گیف در شبکه‌های اجتماعی، چیز خوبی نیست، به خصوص برای ما که سرعت اینترنت بالایی نداریم، اما وقتی در نظر بگیریم که ما اغلب امکان تماشای ویدئوهای آنلاین را هم نداریم، تکیه بر تصاویر گیف، چیزی اجتناب‌ناپذیر می‌نماید.

فرض کنید که دوست دارید در مورد موضوعی یک تصویر گیف مناسب پیدا کنید، چه کار باید بکنید؟

خوشبختانه من امروز سایتی را پیدا کردم به نام Giphy ، این سایت یک بانک عظیم از تصاویر متحرک است. خوشبختانه کلیه تصاویر در این سایت به شیوه مناسبی طبقه‌بندی شده‌اند و تگ خورده‌اند.

بنابراین اگر در پی آن هستید که یک گیف در مورد سریال بریکینگ بد، یا لیونل مسی یا باراک اوباما پیدا کنید، لازم نیست، زحمت زیادی بکشید، کافی است که در گیفی جستجوی ساده‌ای انجام بدهید.

09-30-2013 08-46-41 AM

خوشبختانه این سایت کد لازم برای قرار دادن تصاویر در سایت‌های دیگر را می‌دهد.

از گیف به‌جا و درست استفاده کنید، استفاده مناسب از آنها می‌تواند در شبکه‌های اجتماعی محبوتان کند و استفاده افراطی از آنها می‌تواند شما را از لیست دوستان دیگر کاربران خارج کند.

09-30-2013 08-45-46 AM


در پایان برای مشارکت شما خوانندگان در بحث می‌خواستم از شما بپرسم که:

۱- چه نرم‌افزارهایی برای درست کردن گیف از یک صحنه از یک ویدئو یا DVD را می‌شناسید و تصور می‌کنید نرم‌افزارهای کاملی باشند؟

۲- چه ترفندهایی برای بلوک کردن گیف می‌شناسید و اگر در سایتی وارد شوید که بیش از حد از گیف استفاده می‌کند، چه می‌کنید؟

26 Sep 19:09

آغاز اجرای پنج نمایش جدید در تالارهای مختلف

برنامه این هفته تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر در حالی اعلام شد که 5 نمایش جدید در تالارهای اصلی ، قشقایی، سایه ، کارگاه نمایش، کافه تریای تالار اصلی و کافه تریای تالار چهارسو میزبان علاقه مندان تئاتر خواهد بود . به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، از روز پنجشنبه یازدهم مهر ماه نمایش " عرق خورشید اشک ماه" نوشته محمد چرم شیر و کار آتیلا پسیانی با بازیرضا کیانیان، علیرضا خمسه، خسرو پسیانی ساعت 19:30 به مدت 95 دقیقه و قیمت بلیت 20 هزار تومان در تالار اصلی پذیرای دوستداران تئاتر است.در تالار چهارسو هم با پایان گرفتن جشنواره های آیینی سنتی و مقاومت نمایش " نا تمام" نوشته هاله مشتاقی نیا و کارگردانی سیما تیر انداز ساعت 20 به مدت زمان 80 دقیقه و قیمت بلیت 12 هزار تومان به صحنه خواهد رفت. امیر کاوه آهنین جان، محمودرضا رحیمی، رویا جاوید نیا، شایسته ایرانی، عرفان ابراهیمی، پردیس احمدیه بازیگران این اثر نمایشی هستند." بابا لنگ دراز" عنوان نمایش جدید دیگری نوشته میلاد افساری و کارگردانی زری اماد است که از یکشنبه هفتم مهر ماه با بازی تینو صالحی ، محمد اعلایی، حسین اردستانی، سیامک زین الدینی، حسین پوریده، محمد حسین سیاه پوش، الیاس هوریا بند و زری اماد ساعت 19 به مدت 50 دقیقه و قیمت بلیت 10 هزار تومان در تالار سایه به صحنه می رود.در تالار قشقایی هم نمایش جدید دیگری با عنوان " تعبیر یک رویا" نوشته و کار خیرالله تقیانی پور و بازی اتابک نادری، آناهیتا همتی، مسعود حجازی مهر، رضا پاپی، شیوا مکی نیا، جواد پور زند، وحید نفر، مصطفی ساسانی، حسین شفیعی، محمد هادی عطایی، الهه شه پرست ساعت 19:30 به مدت زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 10 هزار اجرا می شود.در کارگاه نمایش هم نمایش"بیچاره مکبث " به کارگردانی پیام عزیزی ساعت 18:30 به مدت زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 8 هزار تومان به صحنه می رود.براساس این گزارش در چارچوب اجراهای محیطی مجموعه تئاتر شهر نیز نمایش جدید " مخاطب خاص " نوشته و کار علی شمس و بازی رضا مولایی ، جواد نمکی ، وحید آقاپور ، الهام شعبانی ساعت 17:30 به مدت زمان 50 دقیقه و قیمت بلیت 7 هزار تومان در کافه تریای تالار اصلی میزبان دوستداران تئاتر است.در کافه تریای تالار چهارسو هم نمایش جدید دیگری با عنوان" اعترافات غیر ارگانیک" نوشته ، کارگردانی و بازی اشکان جنابی از هفتم مهر ساعت 17 به مدت زمان 50 دقیقه و قیمت بلیت 7 هزار تومان اجرا می شود.
07 Sep 07:39

(۱۸+) سرگرمی :: ویدیوی سکس آلیسا میلانو جهت جلب توجه دنیا به مسائل سوریه!

by raha73
Alyssa Milano آلیسا میلانو هنرپیشه آمریکایی گفته است با دست زدن به چنین ابتکاری یعنی انتشار یک sex tape قصد بیدار کردن دنیا نسبت به مسائل سوریه را دارد
با ۳۴ امتیاز و ۶ نظر فرستاده شده در بخش سرگرمی
لینک مستقیم